To bylo tak PDF Tisk Email
Pondělí, 12 Prosinec 2011 15:57

Všechno vzniklo z neposednosti a neukojených ambicí naší milé paní důchodkyně Jany Chmelařové. Ta v předsálí místního kina, kde je vedoucí a biletářkou v jedné osobě, svolala 30. října 1999 první schůzku ochotnického divadla. Této schůzky se kromě Jany účastnili tito pánové: Miroslav Folprecht, Zdeněk Grus, Jiří Čep, Alois Uvízl a Pavel Uvízl. Jako "první kus" byla vybrána veselá pohádka Olgy Friedrichové "Princezna Žofinka a drak Dynamit". Režie se ujal Jirka Čep, který se věnoval ochotnickému divadlu celý život. Jak v dřívějších letech ve Štěpánově, tak později v Lutíně.

Takže někdy v lednu 2000 vstupujeme do štěpánovské sokolovny spolu s Markem Naňákem a bratry Markem, Davidem a Romanem Nečesanými, kteří jsou znovuzakladateli obce sokolské ve Štěpánově

Asi od roku 1990 vládla štěpánovské sokolovně "porevoluční svoboda". Dokážete si asi představit, jak to tam vypadalo.. Pardon, ne, nedokážete!! Poslední ochotnická činnost tu byla ukončena 6. 4. 1978 a to je opravdu už hezkých pár let.

Celé čtyři měsíce se celý nově založený ochotnický soubor snažil aby se budova, jeviště a celé příslušenství stalo znovu provozuschopným a aspoň trochu kulturním prostředím.

A tak tedy 30. dubna 2000 proběhla první premiéra souboru. Princezna Žofinka a drak Dynamit. Beze ztrát na životech a na cti. Diváků přišla hojnost, sál byl zaplněn do posledního místečka.Hra byla zahrána v tomto obsazení:Princezna Žofinka- Jana Šmídová, princ Nebojsa- Josef Trébal, kouzelník Popleta- Alois Uvízl, Dvorní dámy- Kristýna Dobrotková, Jarka Kleinová, Alča Skřivánková, král- Zdeněk Grus, královna- Jarka Štěpánová, služebná- Alena Konečná, principál- Martin Lýsek, medvěd- Tomáš Lýsek, drak Dynamit- Pavel Uvízl, čarodějnice Meluzína- Petra Uvízlová. O zvuk a efekty se starali David Nečesaný a Miloš "Čočka" Loun a na kostýmech se podílely Liduška Fochrová a Pavla Spurná. Hra měla několik repríz a hostovali jsme ní v okolních obcích.

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Prosinec 2011 17:38